Town Committee & Boards

  • Mayor Jesse Gordon
  • Charles Michel
  • Stephanie Davisson
  • Roxie Binkley
  • Mayor Jesse Gordon
  • Casey Vaskevicius
  • Lindsey Illerbrun
  • Val Bidaux
  • Mayor Jesse Gordon
  • Roxie Binkley
  • Mayor Jesse Gordon
  • Charles Michel
  • Lindsey Illerbrun
  • Roxie Binkley
  • Val Bidaux
  • Tracey Schacher,  CAO
  • Stephanie Davisson
  • alternate - Val Bidaux
  • Mayor Jesse Gordon
  • alternate - Charles Michel
  • Stephanie Davisson
  • Charles Michel
  • Val Bidaux
  • Pam Sullivan
  • Jeff Sullivan
  • Val Bidaux
  • Stephanie Davisson
  • Roxie Binkley
  • Alissa Berger (Chamber-Advisory Committee rep) 
  • Charles Michel
  • Penny Banford
  • Marie Hanson
  • Robert Gebhardt
  • Tannis Topham
  • Janette Egland
  • Dr. Anne Davis
  • Mayor Jesse Gordon
  • Stephanie Davisson – Town Representative
  • Randy Wig – RM of White Valley No. 49
  • Rosa Vazquez-Ring
  • Shannon Morris
  • Emily Bamforth
  • Ethel Wills
  • Joan Hodgins
  • Arlene Arendt
  • Mayor Jesse Gordon
  • alternate - Roxie Binkley
  • Castle Design Services Ltd - Level II & III
  • Ron MacRae Level I
  • Dale Taylor
  • Clint Lewis
  • Lee Egland
  • Stacey Gleim
  • Keith Schuett
  • Bob Stork
  • Paul Bidaux
  • Devin Taylor
  • Shawn Johnston
  • Shawn Bird
  • Grant Taylor
  • Chris Mokelki
  • Jaymes Whitney
  • Clint Davisson
  • Clint Lewis
  • Shawn Bird

Lee Egland

  • Public Works Committee
  • Lynne Giverhaug
  • Susan Howard
  • Mary Thomson 
  • Sean Whitney - President
  • Mike Baresinkoff - Vice President
  • Nikki Whitney - Secretary
  • Bert Olmsted – Treasurer
  • Emily Bamforth - Chairperson
  • Caroline (Kay) McCuaig - Vice Chairperson
  • Mary Thomson - RM of Arlington Regional Rep.
  • Ron MacRae
  • Hugh Doward
  • Rosa Vazquez-Ring
  • Clayton Osinski – Chairman
  • Mayor Jesse Gordon – Town Representative
  • Casey Ziegler – Secretary
  • Trina Humphrey – Treasurer
  • Jeff Humphrey
  • Laurel Schuett
  • Dustin MacRae
  • Dean Busse
  • Chris Girard – Chairman
  • Josie Koolen – Secretary
  • Don Lundberg - Treasurer 
  • Devin Taylor 
  • Dustin MacRae
  • Anne Taylor
  • Olivia Arnal
  • James Leroy 
  • Curtis wills 
  • Stephanie Davis
  • Alan Howard - Chairperson
  • Bonnie Gleim - Vice Chairperson
  • Nate Zelnis - Secretary
  • Sandy Murray - Treasurer
  • Kyle Currie – RM of White Valley No. 49 Representative


Directors:

  • Val Bidaux
  • Vic Dohei
  • Hugh Dorward
  • Rosa Vazquez-Ring
  • Elaine Stork - Chairperson
  • Val Bidaux -  Vice Chairperson
  • Janet Bidaux -  Secretary
  • Darren Holmberg - Treasurer
  • Board Members-  Hugh Dorward & Rosa Vazquez-Ring
  • Wayne Craig - President 
  • Bryce Busse - Vice President 
  • Bill Lewis - Secretary 
  • Sam Taylor - Treasurer 
  • Other Board Members – Anne Taylor & Nicole Girard
  • Lindsey Illerbrun – Town Representative
  • Jordon Daigle – President
  • Joan Hodgins – Secretary
  • Lineke Breen – Treasurer
  • Directors -  Jack Wilkinson, Wade Selvig, & Gabe Grant
  • Members at Large - Robert Gebhardt, Grant Hagen, Bryson Laboissiere, & Kendal McCuaig
  • Melissa Osinski 
  • Cleo Morvik
  • Curtis Wills
  • Darren Holmberg
  • Jordan Diagle
  • Roxanna Binkley- Town Representative